سایر مقالات

انواع کاندوم و برندهای معروف کاندوم

انواع کاندوم

کاندوم یکی از لوازم مهم و اساسی محصولات جنسی می باشد که بیشتر برای پیشگیری از بیماری های جنسی و پیشگیری از بارداری مصرف می شود. امروز از سری مقالات کیادارو قصد داریم شما را بیشتر با انواع کاندوم و برندهای معروف کاندوم آشنا کنیم.

انواع کاندوم

تاریخچه کاندوم:

کاندوم از هزارسال پیش نیز وجود داشته است. مصریان باستان غلافی از جنس کتان برای جلوگیری از هر نوع بیماری استفاده می‌کردند. اوایل از کاندوم برای جلوگیری از بیماری استفاده می‌شد، سپس  پس از تحقیقاتی کارشناسان متوجه شدند برای جلوگیری بارداری نیز هم موثر است.

در سده 17  پس از میلاد مسیح، پزشکی به نام condom  وسیله ای برای جلوگیری از تولد بیشتر بچه‌های غیرقانونی پادشاه در زمان چارلز دوم ابداع نمود. که این وسیله از جنس روده حیوانات و قیمت این وسیله بسیار گران بوده است.

در سده 18 پس از میلاد مسیح با کشف ماده ای به نام rubber vulcanization ، چرخه تولید کاندوم متحول شد. که باعث بهبود در تولید انبوه و کاهش قیمت بوده است. جنس کاندوم از یک ماده کشسان قوی بوده است. اولین تبلیغ کاندوم در روزنامه آمریکایی نیویرک تایمز در سال 1861 چاپ شد.

در سده 19 پس از میلاد مسیح، در اوهایو نوع جدیدی از کاندوم ساخته شد. که دیرتر فرسوده می‌شدند و بودن بو و نازک تر بودند.

در دهه 1980 به دلیل شناخت HIV  و ایدز استفاده از کاندوم به طرز چشمگیری افزایش یافت و درتمامی سوپر مارکت ها در دسترس مردم گذاشته شده است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کاندوم های نازکتری و در اشکال و اندازه های متفاوتی تولید می‌شود، ما قصد داریم در این مقاله چند نوع کاندوم به شما معرفی کنیم.

برندهای معروف کاندوم

انواع کاندوم ها:

به طور کلی کاندوم ها در دو نوع مردانه و زنانه در بازار موجود است. و هردو با هدفی یکسان، مانع ارتباط آلت تناسلی مردانه با واژن زن می‌شوند. انواع مختلفی از کاندوم مردانه تولید می‌شود ولی کاندوم زنانه تنها یک نوع است.

 • کاندوم زنانه:

کاندوم زنانه، انعطاف پذیر و نازک می باشد. با طول تقریبی 17 سانتی متر در واژن زن قرار می‌گیرد و در طول رابطه جنسی در واژن زن قرار دارد.

 • کاندوم مردانه:

کاندوم مردانه غلافی پلاستیکی، انعطاف پذیر و نازک است. زمانی که مرد تحریک شده و آلت آن در حالت نعوظ قرار گرفت. روی آن کشیده می‌شود تا از تماس مستقیم واژن زن با آلت جلوگیری شود.

انواع کاندوم مردانه:

کاندوم مردانه انواع مختلفی دارد که هر کدام مربوط به یک چیزی می باشد شما می توانید در ادامه این مطلب با انواع مختلف کاندوم مردانه آشنا شوید.

 • کاندوم کلاسیک:

کاندوم کلاسیک، این نوع کاندوم دارای یک روان کننده و لاتکس می‌باشد. افرادی که به دنبال یک رابطه جنسی طبیعی می‌باشند از این کاندوم به عنوان پیشگیری کننده و لذت بیشتر در رابطه استفاده می‌کنند.

 • کاندوم طعم دار:

کاندوم طعم دار، طعم و بوی اولیه کاندوم را با طعم دهنده‌های میوه ای یا شکلاتی ( مانند: توت فرنگی، قهوه، موز و طعم های دیگر ) تغییر می‌دهد. گاهی طعم کاندوم با رنگ آن مطابقت ( رنگ کاندوم موزی زرد است ) دارد. افرادی که به دنبال رابطه جنسی دهانی می‌باشند از این نوع کاندوم استفاده می‌کنند.

 • کاندوم خاردار:

کاندوم خاردار از نوع بافت دار، خاردار و شیاردار است. استفاده از این نوع کاندوم لذت رابطه جنسی را افزایش می‌دهد. شیارهای قسمت بیرونی کاندو لذت رابطه جنسی را برای زن افزایش می‌دهد و قسمت داخلی کاندوم، لذت را برای مرد افزایش می‌دهد.

 • کاندوم عروسکی:

کاندوم عروسکی از ژل نرم ساخته شده. این نوع کاندوم دارای اشکال متفاوت حیوانات است. کاندوم عروسکی باعث پیشگیری از بارداری و جلوگیری از بیماری نمی‌شود و بیشتر جنبه سرگرمی دارد.

 • کاندوم تاخیری:

بیشتر مردان در رابطه جنسی مشکل زودانزالی دارند، برای رفع این مشکل استفاده از کاندوم های تاخیری راه حل مناسبی است. کاندوم تاخیری به دلیل داشتن یک ژل خاص، مدت زمان رابطه جنسی را افزایش می‌دهد.

برندهای معروف کاندوم

برندهای معروف کاندوم:

کاندوم در بازار ایران در برندهای مختلفی عرضه می شود که 7 برند بیش از پیش در ایران طرفدار دارد که این هفت برند عبارتند از:

 1. کاندوم Kodex
 2. کاندوم Kapoot
 3. کاندوم Trojan
 4. کاندوم Durex
 5. کاندوم Xdream
 6. کاندوم Titan
 7. کاندوم Shadow

امیدواریم از مقاله معرفی انواع کاندوم و برندهای معروف کاندوم بهره کافی رو برده باشید شما می توانید از قسمت دیدگاه ها باما در ارتباط باشید و همچنین از طریق لینک به صفحه محصولات جنسی و کاندوم منتقل شوید و در بسری امن از کیادارو خرید نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *